Merkle pakub stantsitud rullis kleebiseid kõigile enamlevinud printeritele ja trükimeetoditele.

Rullis kleebisetikette trükitakse peamiselt kolmel erineval meetodil.

Siin on tutvustused materjalidest, mis on kogu aeg meie laos saadaval.

Otsetermotrükk – termoprinteriga trükkimiseks termotundlikule materjalile ilma süsilindita

Thermal Eco

Katmata pinnaga pabermaterjal otsetermotrükiks. Materjali termotundlik pool on ilma kaitsekihita, mistõttu vastupidavus kraapimisele, muljumisele ja otsesele päikesevalgusele on limiteeritud. Sobib kasutamiseks, kui kleebis on kasutusel ja peab masinloetav olema pigem päevi või nädalaid, mitte kuid.

Thermal Top

Kaetud pinnaga pabermaterjal otsetermotrükiks. Selle kaitsekihiga materjali omadused on vastupidavamad, samuti jääb selle peale trükk kvaliteetsem ja peab kauem vastu (kindlasti tuleks seda eelistada mitmevärvilise eeltrüki puhul).

Termokartong 144g

Ilma liimi ja taustpaberita kvaliteetne kaetud termokartong, mis sobib piletite ja etikettide trükkimiseks, mida pole vaja kleepida. Etiketile saab teha sälgud printerisilmale, perforatsioonid rebimiseks ning vajadusel augud riputamiseks.

Termosiirdetrükk – termoprinteriga trükkimiseks kasutades süsilinti

Pabermaterjalid

Coat

Kaetud poolläikiva pinnaga pabermaterjal. Soodsaim ja levinuim materjal termosiirdetrükiks.

Vellum

Katmata pinnaga pabermaterjal.

Transfer Matt

Kaetud mati pinnaga materjal kõrgresolutsiooniga kvaliteetse trüki saavutamiseks. Sellele materjalile saab printeriga trükkida ka väga väikeseid ribakoode ja QR-koode.

Sünteetilised materjalid

PE

Polüetüleen – valge läikiv kaetud pinnaga kilematerjal, mis on veniva omadusega. Saab kleepida ka veidi ebatasastele või pehmetele pindadele. On vastupidav ka kokkupuutel vee, kemikaalide ja õliga.

PP

Polüpropüleen – valge läikiv kaetud pinnaga kilematerjal, mis on omadustelt tugev ja jäik. On vastupidav ka kokkupuutel vee, kemikaalide ja õliga.

PP70 Matt

Valge mati pinnaga polüpropüleen, spetsiaalselt välja töötatud kvaliteetseks termosiirdetrükiks. Materjal on omadustelt tugev ja jäik ning tavalisest PP-materjalist ka paksem. On vastupidav ka kokkupuutel vee, kemikaalide ja õliga.

PET

Valge kaetud läikiva pinnaga polüester – kõige vastupidavam sünteetiline materjal. Kasutatakse eelkõige auto- ja elektroonikatööstuses, kuna peab vastu ka karmides tingimustes kokkupuutel vee, kemikaalide ja õliga. Testitud ka kokkupuutel bensiini, piduriõlide ja muude autotööstuse kemikaalidega (tulemused on saadaval tehnilises lehes).

Erimaterjalid etikettide valmistamiseks ilma liimi ja taustpaberita

Synthetic paper 220XS

Valge mõlemalt poolt mati katmata pinnaga tavapärasest paksem 200-mikronine polüpropüleen (PP). Sobib hästi riputatavate või toote külge klammerdatavate etikettide valmistamiseks, mis peavad olema rebenemiskindlad. Materjal talub välitingimusi, kõrget temperatuuri, on tugev ja peab vastu kokkupuutel vee, kemikaalide ja õliga.

Transfer Board 220g

Mõlemalt poolt kaetud poolläikiv kartong, mis on mõlemalt poolt termosiirdelindiga kvaliteetselt trükitav. Kasutatakse eelkõige tekstiilesemete külge riputatavate etikettide tegemiseks.

Inkjet trükk – värvilise trükiga printerite materjalid

JetLaser

Katmata pinnaga pabermaterjal, sobilik Inkjet ja laserpinterile. Soodsaim ning levinuim materjal Inkjet printeriga trükitavatele kleebistele (juhul, kui pole vaja saavutada läikiva pinnaga trükitulemust).

JetGloss

Läikiv kaetud pinnaga pabermaterjal, sobiliku värvi imava läikiva kattekihiga värvilises Inkjet printeris kasutamiseks.

PP Inkjet Gloss

Valge läikiv kaetud pinnaga polüpropüleen, mis on omadustelt tugev ja jäik. Spetsiaalselt värvilistele Inkjet printeritele välja töötatud pealispinnaga materjal parimate trükitulemuste saavutamiseks. Peab hästi vastu niiskusele, kriimustamisele ja UV-kiirgusele.

LaserGloss

Kõrgläikega pabermaterjal, sobilik laserprinterile.

Liimid

RP-51

Tavaline püsiliim pabermaterjalile.

Minimaalne etikettimistemperatuur 0°C, kleebituna säilitamine -20°C … 80°C.

RP-37

Tavaline püsiliim sünteetilisele materjalile.

Minimaalne etikettimistemperatuur 5°C, kleebituna säilitamine -20°C … 80°C.

RH-9X

Tugevam ja külmakindlam kummipõhjaline liim, kleepub hästi ka ebatasasele pinnale.

Minimaalne etikettimistemperatuur 0°C, kleebituna säilitamine kuni -40°C … 60°C.

RH-1

Tugevam ja külmakindlam kummipõhjaline liim, kleepub hästi ka ebatasasele pinnale. Hea vastupidavus kokkupuutel vee ja õliga.

Minimaalne etikettimistemperatuur -5°C, kleebituna säilitamine -40°C … 50°C.

RP-48

Deep freeze püsiliim, kasutamiseks sügavkülmatoodetel. Kleepub hästi ka ebatasasele pinnale ning juba külmutatud toodetele või külmlaos kleepimiseks. Tänu tugevale nakkuvusele kasutatakse ka muudel pindadel, kuhu tavaliimid hästi ei nakku (nt väga siledad kõrgläikega või lakitud pinnad).

Minimaalne etikettimistemperatuur -20°C, kleebituna säilitamine -40°C … 60°C.

R5000

Tavatingimustes kasutatav eemaldatav liim ehk kleebise saab hiljem tootelt hõlpsalt eemaldada. Hea UV-vastupidavus, pikaajaline eemaldatavus ja seda ka madalatel temperatuuridel.

Minimaalne etikettimistemperatuur -15°C, kleebituna säilitamine -30°C … 80°C.

RP-45

Mahapestav liim, nt plastikkastidel korduvkasutamiseks. Meie laos hetkel ainult Thermal Eco materjalile.

Minimaalne etikettimistemperatuur 0°C, kleebituna säilitamine kuni -20°C … 60°C.

S-445

Agressiivne liim eriti tugeva nakkuvusega, tänu millele saab kleepida keerukatele pindadele nagu betoon, vaibad, kummidetailid, ehitusmaterjalid ning ka kiulistele pakkematerjalidele nagu papp, puit, plastikkonteinerid jms.

Minimaalne etikettimistemperatuur -5°C, kleebituna säilitamine kuni -40 … 70°C.